Puxing PX-777 Plus UHF

1. března 2008 v 0:23 | Rumcajs |  PMR446

Jak to všechno začalo

Všechno začalo poměrně nenápadně. Asi před dvěma týdny se ozval brácha, že prý objevil zajímavý čínský obchůdek na webu - dealextreme.com. Prodávají tam různé počtačové doplňky, apod. a posílají to do celého světa. Tak jsme objednali na zkoušku pár věcí asi za dvacet dolarů a do týdne tu byl malý balíček z Honkg-Kongu a v něm vše jak mělo být.
A tehdy mě napadlo - když mají Číňani takhle levné počítačové doplňky, co se takhle podívat, jak jsou na tom s vysílačkami. Něco málo jsem o rádiích z Číny už četl, kurz dolaru byl super, tak hurá do toho. Ze začátku mi dost pomohl článek na www.transmission1.co.uk - Chinese PMR Special - A Buyers Guide to Low Cost Two Way Radios on the Internet. Obzvláště mě pak zaujal článek Puxing PX 777 Plus - Experiment as high power "UHF CB" který blíže popisoval radiostanici neznámé značky - Puxing PX-777. Zpočátku jsem na to hleděl s nedůvěrou, ale pak jsem zalistoval na ebay.com a hle - tyhle stanice tu byly za neuvěřitelnou cenu - okolo 85 $ i s poštovným, při kurzu 17,5 Kč/$ je to necelých 1.500,- Kč. Byl jsem hodně skeptický - za tyhle peníze přece nemůže být ani průměrná stanička, natož to, co popisují ve zmíněném článku. Ale nakonec mě autorovo nadšení strhlo a tak jsem se rozhodl jednu stanici objednat. Přinejhorším, říkal jsem si, přijdu o 1.500,- Kč, což určitě přežiju.

Objednávám

Prodejce, od kterého jsem kupoval, má na ebay.com obchod RadioGearPro a kromě toho (pokud nechcete objednávat přes ebay) je možno objednat přímo na www.radiogearpro.com. Já jsem kupoval na ebay, platba přes PayPal proběhla bez problémů. Po objednávce a platbě přišel e-mail od prodejce, který poslal číslo balíku, aby se zásilka dala sledovat po cestě. Bohužel tento typ balíků naše česká pošta neumí sledovat, takže jsem zásilku viděl jen do té doby než opustila Honkg-Kong. No ale neuplynulo ani 7 dní (včetně dvou dní víkendu) a balíček byl tu. Prodejce zásilku označil jako hračku v ceně do 20$ takže nebyly nutné žádné dodatečné platby na čekém území.

A už je tady...

Stanice je prodávána v poměrně pěkně vyvedeném obalu:
Po otevření se objevil bohatý obsah, který obsahoval:
 • Radiostanici PUXING PX-777 Plus UHF
 • Návod
 • Baterii
 • Klips na opasek
 • Anténu
 • Nabíjecí kolébku s adaptérem
 • Konverzi na evropskou zástrčku
 • Programovací kabel
 • CD s programovacím SW
 • Headset sadu
Manuál je čínsky a anglicky a narozdíl od prvních verzí manuálu pro tuto stanici je tato verze velice srozumitelná a stanice se podle ní dá bez problémů nastavit. O jednu generaci starší verze manuálu je ke stažení zde.
V krabici je dále úhledně poskládána radiostanice a její komponenty:

Parametry stanice

Začněme tedy samotnou stanicí - Puxing PX-777 Plus UHF. Jen připomenu, že výrobce prodává i VHF verzi (136-174MHz).
Nejdříve tedy parametry stanice:
Obecné:
Frekvenční rozsah
400 - 470 MHz
Pracovní teplota
-20°C až +50°C
Provozní napětí
7,2 V DC
Provozní mód
simplex nebo převaděč
Rozměry
100mm x 55mm x 32mm (bez antény)
Váha
220g (včetně baterie)
Impedance anténního konektoru
50 Ohm
Vysílací část:
Frekvenční stabilita
+- 2,5ppm
Výstupní výkon
5W
Maximální frekvenční odchylka
<5kHz
Audio zkreslení
<3%
Modulační křivka
+3dB až -3dB
Potlačení sousedního kanálu
>65dB
Vyzařování
<7,5uV
Obsazené pásmo
<16kHz
Příjmací část
Citlivost
<0.2uV
Audio zkreslení
<3%
Audio odezva
+2dB až -10dB
Potlačení sousedního kanálu
>60dB
Mezimodulační potlačení
>60dB
Spurious response
>60dB
Blocking
>80dB

Vlastnosti stanice:
 • Rozsah 400-470 MHz
 • Kanálová rozteč 12,5 nebo 25kHz
 • Krok 5, 6.25, 10, 12.5 a 25 kHz
 • Výkon 5W
 • 128 pamětí
 • Scrambler
 • ANI code (automatická identifikace při vysílání)
 • Vestavěný dekódér/enkódér 50 CTCSS a 104 DCS kódů
 • Numerická klávesnice + funkční klávesy
 • Li-Ion Baterie 1200mAh, 7,2V
 • Frekvenční a paměťový SCAN v různých módech
 • Tři barvy podsvícení displeje
 • Alarm
 • Možnost programovat přes klávesnici nebo z PC přes SW
 • Prioritní SCAN
 • Přepínatelný HI/LO výkon
 • Dva módy - VFO a CH mód
 • Nastavitelný squelch
 • Zámek kláves
 • Nastavitelá funkce VOX
 • Reverse funkce pro převaděče
 • Nastavitelný odskok (velikost i směr) pro provoz na převaděči
 • Alfanumerické popisy pamětí
 • Hlasové oznamování funkcí (anglicky)

Bližší pohled

Pojďme se na stanici podívat blíže. Celá radiostanice je vyrobena z pevného a na pohled odolného tvrzeného plastu, který působí dojmem, že by přežil i pád z dvoumetorvé výšky na beton. Jedná se pravděpodobně o tentýž druh plastu, ze kterého jsou vyráběny profi radiostanice Motorola nebo který je použitý na stannici Kenwood (TH-F7E) - mohl jsem porovnat - mám doma.
Na přední straně jsou numerické klávesy a dále tlačítka MENU, ENTER a VFO/MR, které slouží k vstupu a ovládání menu a k přepínání mezi módem VFO a módem pamětí.
Z pravé strany je zakrytý konektor pro mikrofon a reproduktor (stejný jako například i INTEK DX-446 nebo KENWOOD TH-F7E, takže veškeré příslušenství je kompatibilní) přes který se také připojuje programovací kabel k PC.
Na levé straně je potom trojice tlačítek - největší tlačítko je PTT a pod ním jsou dvě tlačítka - černé a červené. Černé tlačítko plní funkci MONI a při jeho stlačení je otevřena naplno šumová brána (squelch) a je tak možno monitorovat provoz na dané frekvenci. Červené tlačítko je tlačítko CALL, které zajistí volání protistanice. Není to však klasické prozvánění, tak jak je známo z levných hypermarketových stanic, ale při jeho stisku stanice vysílá v neslyšitelném pásmu určitý signál, na který reaguje druhá stanice a začne do reproduktoru vyzvánět. Obrovskou výhodou tohoto řešení je to, že éter není naplněn různými prozváněči, nevýhodou pak, že tato funkce pravděpodobně funguje pouze mezi radiostanicemi značky PUXING.
Na zadní straně pak není celkem nic zajímavého - nachází se tam tělo baterie, ke kterému je připojen velice pevný a robustní klips na opasek a v dolní straně baterie jsou čtyři zlacené kontakty pro připojení ke stojanové nabíječce (dva pro nabíjení a dva pro měření teploty).
Po odpojení baterie se nám naskytne pohled na zadní stranu stanice, která je celá tvořena jedním kovovým odlitkem a vypadá velice robustně. V pravé horní části jsou vidět kontakty pro připojení baterie

Baterie

Pojďme se ještě mrknout na baterii - jedná se o Li-Ion baterii o napětí 7,2V a kapacitě 1200mAh. Použitý typ baterie výrazně pomáhá v celkové nízké váze radiostanice. Výrobce dodává také baterii s kapacitou 1600mAh v ceně 19,90 $ za kus včetně poštovného, což je cena velice nízká. Osobně jsem ještě neměl možnost otestovat výdrž radiostanice, nicméně ohlasy z internetu udávají výdrže okolo 3 dnů intenzivního provozu (cca 7hod deně). Což jsou velice dobré výsledky.

Anténa a konektor

Pokud se na stanici podíváme shora, je vidět konektor antény - pozor, tato radiostanice má v těle konektor SMA-M a v anténě je SMA-F, tedy opačně, než je u nás zvykem. Pro případné připojení externí antény je nutno zakoupit příslušnou redukci. Dále jsou tu dva otočné ovladače. Levý je pro ovládání hlasitosti a zapnutí/vypnutí radiostanice a pravý je klasická "řehtačka" pro přepínání kanálů, výběr položek v menu a podobně. Řehtačka jde na můj vkus poměrně ztuha, ale pravděpodobně se to časem trochu ochodí.
Při pohledu na anténu se nedá konstatovat nic jiného, než že je cca 15cm dlouhá, částečně ohebná, její typ (1/2 nebo 1/4 vlnná anténa) si netroufám odhadovat.

Nabíječka

Tolik tedy k radiostanici samotné. Pojďme se podívat, co bylo za necelých 1.500 Kč v krabici ještě zabaleno. Tak tedy nejprve nabíjecí kolébka s adaptérem. Kolébka je samostatně odpojitelná a její napájení je parametrů 12V a 1A DC. V kolébce je signalizační LED a inteligentní elektronika pro nabíjení, která nejenže monitoruje teplotu při nabíjecím procesu, ale také signalizuje proces nabíjení (LED dioda svítí červeně) a po ukončení nabití sama přejde do stand-by režimu a signalizační LED se rozsvítí zeleně.
K nabíječce je dále přiložen adatér, o kterém nemá smysl se příliš rozepisovat, jedná se o klasický zdroj 12V/1A DC.
Zvláštností je snad jen použitý typ zásuvky, který odpovídá standardu ve Velké Británii. naštěstí výrobce přibaluje i redukci pro Evropu. Na této redukci je i zelený LED indikátor napetí.

Headset

V krabici se ještě skrývá headset sada (sluchátku + mikrofon s PTT tlačítkem), která se obzvláště hodí ve spojení se zapnutou funkcí VOX.

Programovací kabel + SW

Poslední položkou v krabici bylo CD s ovládacím software a také programovací kabel. Obzvlášť ten mě potěšil, protože je kopatibilní s radiostanicemi značky Kenwood a Intek, takže po stažení příslušného SW z internetu lze použít na programování spusty stanic jiných značek. SW samotný jsem na zkoušku nainstaloval, otestoval a tak můžu jen konstatovat, že funguje.

Ovládání a funkce stanice

Ovládání je velice intuitivní a v podstatě vůbec není potřeba návod. Tlačítkem MENU je možno vstoupit do menu a následně všechny funkce pohodlně ovládat. V násleující tabulce je přehled funkcí dostupných z menu:
Rychlá volbaNázev menu
Dostupné v módu
Popis funkce
1SCANSCAN? 01VFO i MR
Ve VFO módu prohledává frekvence od aktuálně nastavené dokud nenalezne signál.
V MR módu prohledává (scanuje) paměti.
2PRIPRI? 02VFO i MRStejné jako1SCAN ale v MR módu scanuje pouze kanály označené jako "priortní". Ve VFO módu scanuje frekvence pouze v rozsahu 1MHz.
3VOXVOX? 03VFO i MRNastavuje úroveň VOXu (0=off, 1-9 je citlivost).
4POWERPOW? 04VFO i MRNastavuje vysílací výkon 5W/0,5W
5SQLSQL? 05VFO i MRNastavení úrovně squelche (0-10)
6SCRSCRM? 06VFO i MRZapnutí/vypnutí scrambleru. Při použití scrambleru stanice používá jednoduchou frekvenční inverzi pro zakódování signálu..
7LEDLED? 07VFO i MRNastavení podsvícení - Auto/On/Off. Při volbě Auto podsvícení zhasíná cca 10s po stisku poslední klávesy.
8COLORLIGHT? 08VFO i MRNastavení barvy podsvícení (modrá/bílá/oranžová)
9BEEPBEEP? 09VFO i MRNastavení zvuku pípnutí při stisku klávesy
0ANIANI? 10VFO i MRZapnutí/vypnutí funkce ANI (při zapnuté funkci ANI radiostanice vysílá na začátku nebo konci relace krátkým burstem svůj kód, který se objev na displejích stanic schopných tuto informaci přijmout)
N/AKEYBO? 11VFO i MRNastavuje automatický zámek klávesnice (po určité době nečinnosti)
N/ATOT? 12VFO i MRNastavuje tzv. Time-Out-Timer - tj. maximální dobu jedné relace TX.
N/ASCANS? 13VFO i MRNastavuje mód scanování - TO (po nastavené prodlevě pokračuje ve scanování), CO (pokračuje ve scanování po skončení hovoru na aktivním kanálu) nebo SE(zůstane stát na kanálu, kde byla zjištěna aktivita)
N/AVOICE? 14VFO i MRAktivuje hlasové oznamování. Syntetický ženský hlas v angličtině oznamuje stisky tlačítek, položky menu, apod. Může se hodit např osobám se zrakovým postižením.
N/ADIFFR? 15VFONastvuje velikost odskoku pro převaděčový provoz. v rozsahu 0 až 70MHz
N/ANAME? 15MRV režimu pamětí je možno v tomto menu nastavit zda se mají zobrazovat obecné názvy pamětí (CH-1 až CH-128) nebo alfanumerická jména jednoltivých pamětí.
# T-RC-CDC?, R-CDC?, T-CDC?VFONastavuje CTCSS/DCS kódy.
Položka C-CDC nastavuje kód pro vysílání i přijem, položka R-CDC pouze pro příjem a položka T-CDC pouze pro vysílání.
*LOCKS-D 19VFONastavuje směr odskoku pro převaděčový provoz (+, - nebo 0)
N/ASTEP? 20VFONastavuje kanálový krok (5kHz, 10kHz, 6.25kHz, 12.5kHz, 25kHz).
N/AN/W 21VFONastavuje úzkou nebo standardní FM (12.5 nebo 25kHz).

Podsvětlení

Z následujících obrázků vidíte, že radiostanice je i pro hračičky:

První dojmy

Protože radiostanici mám teprve pár hodin, pořádné testy mě teprve čekají. Pro Ty z Vás, kteří mají zájem o praktické zkušenosti z provozu radiostanice, časem doplním v tomto článku.
Nicméně už v tuto chvíli musím vyslovit svůj úžas nad tím, co všechno se dnes dá za necelých 1.500 Kč sehnat. Radiostanice PX-777 působí robustním a pevným profesionáloním dojmem a určitě Vám ostudu neudělá. Také obrovské množství doplňků a příslušenství, které byly v ceně stanice je ohromující. Rozhodně bych tedy na základě dosavadních zkušenost tuto radiostanici ke koupi doporučil. Spousta informací a vnitřek stanice je na puxing.n1.hu.

!!! VIDEO !!!

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Paja Paja | Web | 1. března 2008 v 0:56 | Reagovat

Rumcajsi, pekne, pekne - uvidime, jak bude pak litati ...

Jinak, kdyz si pak vezmu cenu doplnku apod. - nema chybicek ...

2 OK2PVG OK2PVG | 1. března 2008 v 8:41 | Reagovat

Zajímavé - kouknu jestli tam nemají i něco z oblasti KV...

3 ok1wrm ok1wrm | 1. března 2008 v 9:31 | Reagovat

Vypádá to velice solidně zpracované,jak profi stanice, jsem zvědav na dojmy z používání. Tu VHF bych asi pořídil.

4 valis valis | E-mail | 1. března 2008 v 22:50 | Reagovat

Padla mi do oka, zrovinka UHF hledám. Jsem zvědavý na zkoušku "bojem". Pokud se potvrdí avizované dobré zkušenosti a budou jedinci, kteří si ji nechají poslat, rád se přidám.

5 bandscan bandscan | E-mail | 3. března 2008 v 22:06 | Reagovat

Zaujimala by ma rychlost scanu, napr. v porovnani s th-f7e a taktiez CTCSS scan - rychlost a sposob (ci ctcss scan bezi iba pocas doby, kedy je detekovany signal na prijme). Vdaka.

6 ok1wrm ok1wrm | 4. března 2008 v 9:54 | Reagovat

Objednal jsem tu VHFku, tak jsem zvědav :-)

7 Dan Dan | 8. března 2008 v 18:13 | Reagovat

Taky jsem si pořídil "čínu". Rozhodoval jsem se mezi Puxing px-777 UHF a Wouxun kg-689 UHF. Srovnání obou stanic jsem nikde moc nenašel, nakonec jsem koupil Wouxuna na www.409shop.com. Poměr cena/výkon skvělý. Mám ješte intek 4040. Citlivost se zdá lepší u wouxuna, naopak odolnost přijímače se mi zdála lepší u Inteka. (stal jsem na střeše pár metrů od GSM, CDMA a dalších antén...)

8 ok1wrm ok1wrm | 17. března 2008 v 18:21 | Reagovat

VHFka už je doma, na první omak za ty prachy super stanice, jen jeden rozdíl, napáječ nabíječky má euro vidlici - další plus.

9 ok1wrm ok1wrm | 19. března 2008 v 0:23 | Reagovat

Další info. http://homepage.ntlworld.com/tony.ling/radio/reviews/chinese/vev3288s.html

10 ok1wrm ok1wrm | 20. března 2008 v 15:40 | Reagovat

Na plné nabití accu, 30 hod. příjmu s rozsvíceným displejem. Nedostatek - ukazatel stavu baterie ztratil jednu kostičku půl hodiny před "umřením".

11 Viktor Viktor | E-mail | 22. března 2008 v 23:55 | Reagovat

Ked to objednavam mimo ebuy cez ich obchod tak je to korektne tiez? Chcem objednat rovno tri ks a neviem ci trufnut si alebo nie. Ebuy mi je dost cudzi nemam snim ziadnu skusenost :-(  dajte mi radu prosim.

S pozdravom

Viktor

12 Viktor Viktor | E-mail | 24. března 2008 v 12:51 | Reagovat

Chlapi pozeram uz druhy den na jeho web v HK a ma tam tie stanicky v dvoch roznych cenach no rozdiel som medzi nimi nenasiel, odbjednaval niekto priamo od neho alebo len cez ebuy? Posielal som mu aj email no zatial neodpovedal čiže dva dni zabite a neviem nič bližšie :-(

Na stranke ma uvadzane free shipping ale ci mysli i do EU dovoz zadarmo kto vie...

13 Rumcajs Rumcajs | E-mail | Web | 25. března 2008 v 19:21 | Reagovat

Čau všichni, takže pár odpovědí:

- ctcss scan px-777 nemá, bohžel.

- také nemá 1750Hz tón na převaděče

- rychlost scanu je dost nízká, odhaduji tak 3 kroky za sekundu, což je ale podobné jako třeba F7e

- k objednávání více kusů - no já nevím, vzhledem k tomu, že cena je pořád stejná (asi je částka poštovného jen druhou polovinou ceny stanice), tak bych asi volil rozložení rizika a objednání tří kusů každého zvlášť. Taky se tím zmenšuje riziko, že to začne někoho moc zajímat na celnici - ani nevím, jaký je limit, od kterého je nutno věci proclít

- k rozdílu cen dvou podobných staniček - dávej pozor, zda se jedná o verzi PLUS nebo bez toho PLUS. Verze PLUS má navíc scrambler a ANI kódy (jakási číselná identifikace volajícího)

14 Viktor Viktor | E-mail | 29. března 2008 v 5:17 | Reagovat

Chlapci Vám sa žije že ste z čiech, objednal som jeden kus na test a jasne uviedol v objednávke Slovakia, Slovak Republik ale po prijati kodu na sledovanie zásielky som sa dozvedel nemilu info a to : viď sami:

Outward Registered Letter

Destination - Slovenia (Republic of), okamžite som pisal predajcovi ako aj na poštu do HK aby urobili nápravu a upozornil som ich na moju adresu pri registrácii ako i platbe paypalom, Georg slubil napravu, omluvil sa no druhy den je uz po tom total ticho, obrovskymi pismenami som aj poštu upozornil no zásielka mi ukazuje stale Slovínsko. Je to hanba ked si nás mýlia ale nie je to po prvý krát čo som také niečo zažil, ukazuje mi že balík ešte nevyrazil z HK:  The item (RAxxxxxxxxHK) is being processed for departure from Hong Kong as at 28-Mar-2008. číslo zásielky som neuviedol z dôvodu ktorý je jasný asi každému :-)

Dám info ako to dopadlo ked sa to dorieši...

Pekný víkend všetkým prajem

15 peko32 peko32 | E-mail | 3. dubna 2008 v 23:41 | Reagovat

Zdravím Ťa Rumcajs, chcem sa len opýtať, či si neplatil pri tej dobierke DPH 19%. Nevyžadovali to od Teba colníci? To, že clo je nula je zrejmé aj z colného sadzobníka mimochodom 0% by bola aj keby to dodávateľ deklaroval, že je to transceiver. Len s tou DPH mi to nie je jasné. U nás na Slovensku by som za to musel zaplatiť min. 19% DPH. Je ale možné, že DPH sa platí až od určitej sumy hore. Neviem. Odpíš mi prosím aby som v tom mal jasno, nakoľko si to chcem objednať. Ďakujem

16 Viktor Viktor | E-mail | 4. dubna 2008 v 0:50 | Reagovat

hlavne aby ti to neposlal do Slovenie :-D

17 peko32 peko32 | E-mail | 4. dubna 2008 v 14:58 | Reagovat

Viktor-tebe to tam poslali, teda do Slovinska? To nie je dobre ak ano, chcem si to tiež objednať a aby to nedopadlo rovnako.

18 Viktor Viktor | E-mail | 4. dubna 2008 v 17:44 | Reagovat

naj sposob upozornit ho vopred emailom lebo zrejme si nas mylia no :-)

Ale slubil mi ze koncom buduceho tyzdna mi to pride na SR, hodne som sa do neho pustil pretože ked sa na niečo teším jak maly chlapec a potom zistim ze je to inde tak ma skoro je...lo o zem od jedu, budem mu este cez weekend pisat ze ako to vyzera a ci dodrzi ten termin tak som zvedavy..

19 ok1wrm ok1wrm | 7. dubna 2008 v 14:54 | Reagovat

Mně přišel balíček, pošťák odevzdal a nic jsem neplatil, ani clo ani DPH.

20 Viktor Viktor | E-mail | 7. dubna 2008 v 19:38 | Reagovat

takže stanička je doma, objednávaná 26.3.2008 ale ako som písal pomýlili sa a poslali ju do Slovínska čiže aj s cestou zo Slovínska spať do Hong Kongu a zasa na SR to trvalo dva tyzdne. Balenie je kompletné a ryžojed dal za poštovné 32 dolárov ktoré boli v cene objednaného tovaru.

Doporučujem.

21 Viktor Viktor | E-mail | 7. dubna 2008 v 21:15 | Reagovat

mám jednu otázku na ludi ktorý ju už používajú, po pripojení staničky do nabíjaciej kolísky sa vám okažite prepla do režimu nabíjania? lebo mne nejak nie, ale napatie z adapteru tečie to som meral.. inak ja som už dostal k nej adaptér priamo na 230V, ryžojedi asi pochopili že idú aj do EU :-)

22 Viktor Viktor | E-mail | 7. dubna 2008 v 21:32 | Reagovat

už som pochopil bolo to len novotou a treba lo trošku vybehať a je všetko ok..

23 peko32 peko32 | E-mail | 7. dubna 2008 v 21:37 | Reagovat

Ahoj Viktor, chcem sa opytať aj Teba či požadovali úrady platenie cla a DPH resp. či Ti to došlo rovno na tvoju Home adresu alebo na colnicu. Pýtam sa lebo planujem tiež objednať. Dik za odpoveď.

24 Viktor Viktor | E-mail | 9. dubna 2008 v 14:09 | Reagovat

tak ako  napisal autor tejto stranky alebo diskusie nikto nič nechcel pretože to neobjednavas v počte napr 100kusov ale jeden kus a cena je zanedbatelna. Nerobil nikto problemy ani nič, len upozornujem na rozdiel Slovakia a Slovenia, treba jasne napisat Slovak Republik. Inak možeš potom hodit mesto odkial si a skusime spojenie hm? Poprípade mozes hodit do mailu ako chces..

25 tomáš-22 tomáš-22 | 12. dubna 2008 v 22:06 | Reagovat

jo, tak se mi toto zařízení jménem Puxindl 777 dostalo taky do ruky a k měřákům, no na čínu za 1300Kč je to dost slušně udělaný mechanicky i elektricky, ovšem kromě jediné, nicméně zásadní věci - přijímací části  -  obvodové řešení přijímače je strašné - vstupní selektivita nulová, rádio je naprosto nepoužitelné kdekoliv v civilizaci (neboli v blízkosti radiových zařízení - nemyslím zdaleka jen v těsné). Přijímač se tomu hltí i na ten pendrek dost kriticky o ext. anténě ani nemluvím, to je samozřejmě nepřípustné připojovat vůbec. Stačí zaklíčovat jinou 4w ručkou 30m od toho na jakémkoliv kmitočtu v daném pásmu a veškerej příjem zmizí, zaklíčuje-li vozidlovka, vadí to i na 200m. I ta nejhorší Motorola se chová o 280% lépe. Kdyby číňan použil laděný vstup s dvojicí varikapů a lepší směšovač, mohlo by to stát při jejich cenách součástek a lidské práce tamních otroků cca tak do 2 až 2500Kč a bylo by to celkem hodně slušný rádio za super cenu. Škoda, asi to obvodový řešení v číně neuměj dobře ukrást, všechny ty rádia jsou totiž stejné koncepce... Puxing, Wuxing, Nguen a jiná "zaklínadla", jak někde trefně napsal Vrána- ruská vlašťovka. Tak to píšu jen proto, aby někdo, kdo je zvyklý na průměrně solidní rádia, nebyl po zapnutí této zajímavé, ale nepříliš povedené hračky nemile překvapen...

Njn, zase to nevyšlo, budem muset i nadále živit společnost Motorola a jim podobné, kterým ta rádia fungují dobře... -:)

Vy co jste si to už koupili, nechtěl jsem vám kazit radost, ale nedovedu tu strašnou realitu zatajovat - teď už aspoň každý ví, do čeho jde a nemůže si stěžovat...Je ale fakt, že za ty prachy se i jenom ta Liion baterka a nabíječ vyplatí koupit a zbytek hodit do koše.

Jinak dokumentace Puxindla 777 zde na webu je výborná a nevyhovující obvodové řešení přijímače je pro zkušené oko vidět už z těch fotek tišťáků.

Takže díky Rumcajsi za rozborku a nafocení.

26 tomáš-22 tomáš-22 | 12. dubna 2008 v 22:09 | Reagovat

jo, tak teď jsem zaregistroval, že Rumcajs na ty fotky a rozborku jen odkazoval, zde na webu tedy nejsou, nicméně stejně díky...

27 Pedro Pedro | 14. dubna 2008 v 10:12 | Reagovat

Zaujimave, moja nema o nic horsiu selektivitu nez Alinco. Ze by sa za nickom Tomas skryval nejaky lokalny predajca ktoremu cina kazi kseft?

28 ok1wrm ok1wrm | 15. dubna 2008 v 9:53 | Reagovat

Zkoušel jsem to na VHF modelu a zahlcení se projevuje +- 1MHz. Pokud poslouchám na profikmitočtech na X-50ku a 10m od ní zavysílám 5w na ama, tak se nic neděje. Samozřejmě, že za ty peníze musí člověk udělat nějaký kompromis, ale pro moje použití v zaměstnání, na profi pásmu jsem spokojen.

29 Viktor Viktor | 15. dubna 2008 v 10:18 | Reagovat

tomáš-22

takymto ludom sa hovori negatori :-)  Každý ráta stým že za 1500korun nemoze mat profi rádio stanicu v kvalite 10 000 korunovych masiniek a vsetko ma svoje mínus ale vela ludom moze vyhovovat uz len kvoli cene, ako ked som bol ja mensi a nemal som na ručky elixov za 6000 skk + nabijacie baterie v 90tych rokoch neboli za 60sk ako teraz a vtedy mat verziu CBčka za cenu ako je táto stanička by som asi skákal od radosti..  :-)

Teraz to mam ozaj len na hranie kedze su ine povinnosti v zivote...

30 tomáš-22 tomáš-22 | 15. dubna 2008 v 23:11 | Reagovat

prodejce ? - jen to ne! ale servisuju profi, takže mám přecijen trošku přehled a reference...

Nečekal jsem takové reakce, přeci po pečlivém přečtení mýho příspěvku lze vyvodit, že je to celkem dobrej kup ikdyby člověk to radio ihned hodil do koše a nechal si jenom tu baterku s nabíječem. No a vše kromě toho vstupu rx jsem řekl bych vyloženě pochválil, tak nevim, ale myslim, že z toho Puxindl vyšel velmi dobře... -:)

A jen malé upřesnění, dnes už ty profiradia třeba od Motoroly nestojej desítky tisíc (historie), ale směšných necelých 6 ten nejlevnější kousek, takže on už ten rozdíl nejni tak velkej jak bejvával... A jetá starší radia Motorola se dají pořídit velmi levně - viz burza. Zkrátka vše až k tomu rx je na puxindlovi zajímavé a za ty prachy super ! nicméně rx fakt fuj,fuj a fuj. Když to ale někomu vyhovuje pro jeho použití, je to jedině dobře a znamená to, že nákup splnil očekávání a pak nelze než gratulovat.

Jinak doporučuji postavit se s puxindlem třeba někde v Praze  v okolí strahova nebo žižkovského vysílače a to uvidíte.

Tož si to někteří tak neberte, myslim, že jsem byl naprosto objektivní, ale pravda často bolí, a já slyšim, že někdy i hoodně a mám pro to pochopení, ale diplomaticky mazat med kolem huby nikomu nebudu, sorry

by :)

31 tomáš-22 tomáš-22 | 15. dubna 2008 v 23:15 | Reagovat

PS:

mal som UHF verziu

A inak Allinco je neselektivitou  vyhlášené co ho vojta elix začal prodávat...a opět to koresponduje s el. řešením - stačí juknout do servisní dokumentace..

32 weex weex | 24. dubna 2008 v 12:19 | Reagovat

zdravim, nevite nahodou kde koupit redukci bo snad spojku? k tomuhle aby na to pasovaly i jine anteny ?

diky...

33 Roman Roman | 25. dubna 2008 v 17:45 | Reagovat

Třeba tady http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XCD5W&inc=detail&gesid=GES06700548

34 laky laky | 25. dubna 2008 v 23:21 | Reagovat

Tak sem si poridil puxika a po 14 dnech celkem spokojenyho pouzivani ho rano vytahnu z nabijecky a on na me pipa a blika baterka tak sem ji otestoval v jinym puxiku a tam maka a ta z druhyho na mym nic porad pipa a blika bat. restartoval sem nic tak sem to rozebral neco pozpajel a trochu maka ale obcas blbne no pude do kose.Du do alinca a do auta motorolku 300. Doporucuju nekupovat je to shit

35 weex weex | 2. května 2008 v 20:08 | Reagovat

zdravim, vcera mi tahle hracka dorazila tak se podelim, muzu srovnavat s intekem 4040. na kopecku obe stanice chytaji to same, doma mi obcas intek na 7kanalu bezduvodne otvira ackoli zadnej hlas neni, pux mlci. k mikrofonu: do puxu je potreba trosku hlasitejc ale da se poladit na uroven inteku otocenim trimru o 90stupnu viz: http://puxing.n1.hu/pux04_mic.jpg (ikdyz deska je podle fotky mirne odlisna trimr ma stejnou pozici a funkci), jinak me dorazil adapter primo s konektorem do nasich zasuvek - netreba redukce. zatim hodnotim kladne pokud se to do par dnu nerozsype ;)

36 Viktor Viktor | 4. května 2008 v 0:55 | Reagovat

ryžojed už zistil, že ich ide hodne do EU a ja mu píšem email či vie zohnať i stanice prevedenia stabil a nie ručky, uvidim ako sa vyjadri. Inak myslim že už aj vie kde sú take male štáty ako čr a sr :-))) zavolame ho niekedy na kavu? :-D  ja ju vlastnim a testujem už skoro mesiac a musím uznať že žiaden problém s ňou nebol a osvedčila sa LEPŠIE ako motorola GP 340( nie som si isty na 100% ci 300 alebo 340) či už modulačne ako i signálom. použitá bola externa J anténa na 8 m stožiari. podľa mňa je to super mašinka.. pozdravujem

37 tomáš-22 tomáš-22 | 24. května 2008 v 19:01 | Reagovat

tak jsem dneska po cca měsíci zapnul Puxindl 777 a nestačil jsem se divit, uplně mrtvej...

Plně nabitá baterie ztratila za měsíc veškerou energii, to je u nové Li-ionky docela "výkon" a o něčem to svědčí...

Škoda, myslel jsem, že se to vyplatí kupovat kvůli té baterce a nabíječce, ale baterka je tímto z toho venku. Nabíječka zatím funguje...

mňam !

38 Radek Radek | 4. června 2008 v 1:39 | Reagovat

Tak přeci je to prodejce :)

39 Pedro Pedro | 20. června 2008 v 21:45 | Reagovat

Nic si kecá chlapec...jeho štýl mi dosť pripomína jedného Andersena z Elixu.

40 Vilém Vilém | E-mail | 6. července 2008 v 9:49 | Reagovat

To Tomáš-22: Mám číňana Wouxun KG 689, obvodová koncepce je hodně podobná Puxingu. Pochybuji, že tvé závěry vycházejí z objektivního měření. To co píšeš o neselektivitě příjmu je nesmysl. Platí to přesně spíše např. pro předražená Alinca. Někdo si stále myslí, že za hodně peněz kupuje kvalitu a nekriticky vynáší do výšin jen zaběhnuté značky. Já s čínskou ručkou nemám problémy, z mých 5 stanic je nejcitlivější, měřený výkon na UHF na LOW 1,8W, na HIGH 4,5W. Vadí mi pouze zdlouhavé ruční programování (v menu je 41 položek), chce to spíše přes PC. Některé "vychytávky" lze nastavit jen přes PC. Někomu může vadit absence roggeru a nahazovacího tónu 1750 Hz. Docela citlivé zabudované radio FM u Wouxuna také není k zahození.

41 JardaVEX JardaVEX | 24. července 2008 v 23:19 | Reagovat

Docela by mě zajímalo, jak je to s alfanumerickým popisem pamětí. Jde skutečně paměti přiřadit nějaký smysluplný název? Pokud ano, mohl by někdo udělat obrázek?

Díky moc

Jarda

42 CSA CSA | E-mail | Web | 18. srpna 2008 v 8:19 | Reagovat

to Jarda: Jde to, klasický alfanumerický, max. 6 znaků.

43 lakky lakky | 24. srpna 2008 v 10:28 | Reagovat

Tak sem objednal PX888 a uz je to mesic a porad nic tak snad se dockam.Uz mam pripravenou hb9cw a magnetku s CDMA uvidime jak to bude makat.

44 josef josef | E-mail | 26. srpna 2008 v 10:45 | Reagovat

Dobrý den, nevím, zda byste mi mohli pomoci, ale pokud ano, budu moc rád. Mám problém s UHF verzí, že když nastavím na puxingu kanál PMR 2 , a na PMR motorola T5422 vysílám na kanále 3, tak bere signál a otevírá se, Platí to u každého kanálu, vždy na puxingu o jeden vyšší a na PMR o 1 nižší a vždy otevře. Nepomohlo ani změna squelche ani změna narow a wide. V tomto případě se pouze změní přeslechovost na horní kanál, tzn, že na puxungu kanál PMR 2 a na Motorole PMR 3 tak puxing opět slyší šumot. Když se dají kanály stejné, tak nhormálně přijímají obě stanice v pořádku. Nevíte čím by to mohlo být? Co kde přenastavit:

Děkuji za odppvěď JOsef

45 Jezinka Jezinka | E-mail | 7. září 2008 v 2:11 | Reagovat

tak už má někdo zkušenost s PX 888? Také jsem si jí včera objednal ve dvou kusech a jsem na to zvědavý. Četl jsem že by měla být lepší jak 777 a měla by mít i opakovačku :-)

46 Gorg Gorg | 14. září 2008 v 0:04 | Reagovat

To: Jezinka

Tak uz dosla PX888?

Moc me zajima, jak se povedla...

47 lakky lakky | 17. září 2008 v 15:40 | Reagovat

Pochytavani o kanal vedle je puxindl odbornik. Spis me stve mala citlivost PX888 na kopci mlci i s antenama Diamond 771 a 789. Podelany HF ani neresim sup s nim do kose.

48 Mirek Mirek | E-mail | 18. září 2008 v 9:26 | Reagovat

Včera jsem obdržel Px 888 sice přednastavenou jelikož jsem začátečník tak se v tom plácám navíc návod je anglický což my dělá značné problémy a zatím dumám jak nastavit jinou barvu displeje a nastavení vipínání displeje (které klávesy použít) podle návodu se to nedaří.

49 Jezinka Jezinka | E-mail | 18. září 2008 v 12:10 | Reagovat

Tak ještě jí nemám, stále čekám. Snad dojde každým dnem:-)

50 Jezinka Jezinka | E-mail | 19. září 2008 v 12:19 | Reagovat

Tak dnes mi dorazily. Na první pohled vypadají nádherně. krásně zabalené, jejich design je lepší v reálu jak na fotce, jsou docela maličké, na fotce vypadají hromotlukácky. V menu se dají ovládat přesně jak je popsáno v návodu. Podařilo se mi  nastavit si frequence PMR, ale nikoho jsem na nich nenašel. Nevím, jak často tam někdo v Praze je. Ale při scannování jsem našel někoho na 466.xxx už nevim co tam bylo dál. Byla to nějaká firma, která jezdí po praze a něco dělá pro jejich klienty, ale nevím coto bylo. Byla zábava je chvilku poslouchat. Jinak se mi podřilo je spojit i s Cobrou pro USA pásmo a fungovalo to dobře, jako by byly stejné t vysílačky. Rád bych tímto i poznal někoho kdo má zkušenost s vysíláním a něco se naučil, případně dostal typ na nějaké stránky, kde se mohu dozvědět více, případně i s někým zavysílat, abych tuto vysílačku neměl jen na "houby" a dovolenou:-) Kdyby byl nějakej dotaz, klidně pište.

51 dan dan | E-mail | 26. ledna 2009 v 12:23 | Reagovat

prosím o stručný návod v češtině na PX888.

52 nemesishard nemesishard | E-mail | Web | 6. října 2009 v 16:51 | Reagovat

tak objednali sme 4ks vysielaciek puxing 777 a su uplne uzasne na to kolko stali eur :D
vrelo odporucam vsetkym paintballistom atd .

53 Michal Michal | E-mail | 17. listopadu 2009 v 12:23 | Reagovat

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo nemohl naprogramovat PMR kanaly do paměti PX888 protože nemám kabel a moc bych to potřeboval BRNO/Třebíč jestli by bylo možno, finančně se vyrovnáme.
(pište na email)

54 Standa Standa | E-mail | 6. března 2010 v 11:59 | Reagovat

Má někdo skušenost jak programovat pux.. 777.Nekomunikuje to mezi usb a Puxing 777.děkuji.

55 MARCEL MARCEL | E-mail | 10. března 2010 v 20:41 | Reagovat

Poradte-Mam quansheng-ale pre maly display a viacej nedostatkov by som chcel Wouxuna-KG-UVD1P Urobim dobre?

56 low low | E-mail | 21. března 2010 v 8:31 | Reagovat

pls tusite nekdo, jaky je rozdil mezi Puxing 777 a 888 diky za zpravu

57 Radek Radek | E-mail | 21. dubna 2010 v 18:49 | Reagovat

USB kabel pro programování nefunguje ani po stažení ovladačů. Doporučuji prodat a koupit com . Ten funguje bezvadně. nastavovací soubor *.sin pro PMR? A pošle? Mě se po přeporogramování na PMR zobrazuje pouze číslo kanálu bez frekvence. Máte tuchy jak se vrátit do zobrazování frekvencí?

58 Radek Radek | E-mail | 22. dubna 2010 v 12:39 | Reagovat

Tak po přebrogramování se všechna naprogramované frekvence nastavily jako HIGH, nutno přepnou ručně. Zapnulo se modré podsvícení displaye a automatické osvětlení. Na monitoru se zobrazují jen obsazené kanály ve tvaru CH-XXX(XXX-číslo obsazeného kanálu). Podsvícení a změnu barvy musíte změnit ručně. Přepnutí za zobrazovaní frekvencí provedete tak, že staničku vypnete, podržíte tlačítko ENTER a zapnete.

59 Kukys Kukys | E-mail | 15. února 2011 v 19:49 | Reagovat

Je na puxingu PX-888 stejný konektor na handsfree jako na PX-777 ? Jde mi o to jestli kámošovi půjde tenhle http://www.radiotech.cz/product.php?id_product=136 HF co mám já i na novější PX-888?

60 PetrO PetrO | 12. listopadu 2012 v 0:34 | Reagovat

Spatne, spatne, spatne...a vsichni na to casem prijdou!

61 Cumik Cumik | E-mail | 30. prosince 2012 v 22:41 | Reagovat

bude fungovať externá anténa na PX-777 bývam v doline a je tam slabí prijem UHF signálu či keť to napojím na externú anténu  ktorú dám nad strechu či to zlepši prijem a akú anténu bi ste na to odporúčali

62 sam sam | E-mail | 17. května 2013 v 10:11 | Reagovat

Zdravím Vlastním staničku Wouxun KG-UV2D a nemohu si ji vynachválit Má tuším stejný software jako Puxing Tak pokud chcete zde je program +ovladač usb

http://www.fastshare.cz/2146101/ovladac-software-pro-woux.rar

63 chuko chuko | 10. září 2015 v 11:06 | Reagovat

Snadná GSM zásuvka:

https://www.puhy.cz/gsm-zasuvka-s-jednoduchym-nastavenim-pres-usb-nebo-sms-67366.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama